USTVARJAJMO 1. | USTVARJAJMO 2. | USTVARJAJMO 3. | USTVARJAJMO 4. | USTVARJAJMO 5. |
USTVARJAJMO 6. | USTVARJAJMO 7. | USTVARJAJMO 8. | USTVARJAJMO 9. | USTVARJAJMO 10. |
USTVARJAJMO 11. | USTVARJAJMO 12. | USTVARJAJMO 13. | USTVARJAJMO 14. | USTVARJAJMO 15. |
Uredništvo Cicibana in Cicidoja želi v teh neugodnih časih veselošolsko obzorje približati vsem otrokom. Priporočamo vam, da skupaj z otrokom nekaj prostih minut namenite tem zanimivim in poučnim ciciveselošolskim temam:
KRATKOČASNICE ZA OTROKE:
Turizem in vrtec se izvaja na temo Z IGRO DO PRVIH TURISTIČNIH KORAKOV.
Letošnja rdeča nit projekta je FESTIVAL NAJ BO.
Festival je lahko enodnevni dogodek v obliki sejma, zabave, karnevala, gala srečanja, dneva/noči pravljic, medgeneracijskega sodelovanja, likovne delavnice. Lahko pa je tudi večdnevni dogodek, kjer se na istem mestu zvrsti več zaporednih dogodkov v obliki koncertov, gledaliških iger, filmskih projekcij, glasbe, običajev, cvetja, kulinaričnega in adrenalinskega doživetja ...
Projekt je namenjen otrokom, ki so stari tri leta in več. Sodelujejo lahko posamezni oddelki, enote ali celi vrtci, glede na vaše in zanimanje krajevnega okolja ter letni delovni načrt. Sodelovanje v projektu nam bo koristilo pri promociji našega vrtca, turizma in kraja, v katerem živimo. Bistveno je, da pri projektu otroci dejavno sodelujejo in raziskujejo. Vodilo nam bo vprašanje: »Kaj bo otrok ob tem novega doživel, spoznal, naredil, pridobil?« Svoje delo oziroma projekt ali projekte bomo primerno predstavili širši javnosti (prireditev v kraju, predstavitev v turističnem podjetju ali društvu, razstava za krajane, brošure, lokalne TV oddaje, spletne strani ...) ali drugemu vrtcu v Sloveniji.
Pri raziskovanju se bomo povezali s šolo in kulturno turistično rekreacijskim centrom Radeče.
Vodja projekta: Metka Zahrastnik
PROJEKT ZGODNJE UČENJE ANGLEŠČINE
Zgodnje učenje oziroma pridobivanje tujega jezika, spodbujanje večjezičnosti in ustvarjanje kulture večjezičnosti s pomočjo raznolike jezikovne ponudbe v šoli, so prednostni cilji evropskih iniciativ (Eurydice, 2005). Hkrati spodbuja zgodnje učenje jezikov tudi Skupni evropski jezikovni okvir (SEJO).
Prva srečanja otrok s tujim jezikom v zgodnjem starostnem obdobju so osnova, na kateri si otroci izoblikujejo predstavo, si pridobijo temelje, zanimanje in veselje za tuje jezike. Raziskave kažejo, da so učenci najbolj dovzetni za sprejemanje tujega jezika med 4. in 8. letom starosti, kar je povezano z njihovim razvojem. V tem obdobju se učijo naravno, intuitivno. Dojemljivi so za razvijanje slušne podobe, saj brez težav posnemajo, pridobivajo ritem, intonacijo, naglas in celotno glasovno podobo jezika. Ta njihova sposobnost v kasnejšem obdobju ni tako izrazita, saj z razvojem sklepanja in abstraktnega razmišljanja upade.
Najpomembnejši cilji zgodnjega učenja tujega jezika so:
Otroci so v zgodnjem starostnem obdobju zelo dojemljivi za slušno podobo jezika, zato je temeljna spretnost, ki jo razvijamo na tej stopnji, slušno razumevanje tujega jezika. V tem obdobju učenja tujega jezika je jezikovni vnos pri učencih bistveno večji kot iznos. Sestavni del procesa učenja je tudi t. i. tiho obdobje, ko učenci jezik samo sprejemajo. Učenci ogromno akumulirajo, kopičijo. Vsebine bodo povezane s kurikulom vrtca in projektom Pomahajmo v svet. Otroci bodo cilje usvajali po pristopu CLIL, saj se na ta način najbolj približamo naravnemu usvajanju jezikov.
Vodja projekta: Neža Božič
OBISKI V KNJIŽNICI:
za knjižno vzgojo pred vstopom v šolo lahko veliko storimo v vrtcu, seveda tudi s pomočjo staršev.
Otroci, ki bodo v naslednjem letu odšli v šolo, pa bodo skupaj, pod vodstvom knjižničarke, enkrat mesečno opravljali bralno značko v knjižnici, v dopoldanskem času. Projekt se imenuje “Knjižni moljček”.
Vodja projekta: Metka Zahrastnik
Ravnateljica:
Jana Wetz
Tel. 03 56 80 102
Pomočnica ravnateljice:
Milena Potočnik Renko
Tel. 03 56 80 103
Tajnica VIZ:
Nataša Žlajpah
Tel. 03 56 80 100
E-naslov:
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Računovodkinja:
Nevenka Keršič
Tel. 03 56 80 101
Kuhinja:
Tel. 03 56 80 108
E-naslov za odjavo prehrane:
Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.
Uradne ure:
od 7.00 do 9.00 in
od 12.00 do 14.00
Fotogalerija 2020-2021
Urejata: Ambrož Karlovšek in Brane Balog