Prometna kača

Kaj je igra Prometna kača?

Prometna kača, je mednarodni projekt, ki je na naši šoli postal stalnica. Prvič smo ga izvedli v šolskem letu 2014/2015. S tem projektom smo se pridružili akciji, ki  spodbuja trajnosten način prihajanja učencev v šolo. Igra Prometna kača je zabavna in učinkovita kampanja za osnovne šole za spodbujanje hoje in kolesarjenja ali uporabe javnega prevoza za pot v šolo. Igro Prometna kača se enostavno vključi v obstoječi učni načrt in se jo lahko razširi z dodatnimi aktivnostmi, ki predstavljajo različico igre Prometna kača. Več o igri si preberite na spletni strani.

 

Zakaj igra Prometna kača?

Kampanja je oblikovana za osnovne šole, njen cilj pa je spodbuditi otroke, starše in učitelje k hoji, kolesarjenju, uporabi javnega prevoza ali souporabi avtomobila za pot v šolo in iz nje. S to dvotedensko kampanjo želimo odpraviti negativne predstave, kot je na primer varnost v cestnem prometu, in spodbujati trajnostne načine prevoza kot zabavne in zdrave za otroke in starše. S hojo in kolesarjenjem se otroci bolj zavedajo svoje okolice in razvijejo spretnosti, potrebne za varno udeležbo v cestnem prometu, ter izboljšajo svojo sposobnost predvidevanja ravnanja drugih udeležencev v prometu. Poleg tega hoja in kolesarjenje prispevata k priporočeni dnevni telesni aktivnosti, ki jo otroci potrebujejo. Zmanjšuje tudi zastoje in pomanjkanje parkirnih mest v okolici šole. Igra je namenjena osnovnim šolam. Sodeluje lahko vsaka šola: majhna ali velika. Vsaka posamezna šola ob začetku izvajanja kampanje določi svoj cilj.

Aktivnosti v šolskem letu 2017/2018

Prevejanje prihodov v šolo poteka od 18. 9. do 29. 9. 2017.

Nekaj statističnih podatkov

poročilo za našo šolo

 

Vodja: Saša Plevel in Jožef Hiršelj