Jedilnik

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

zajtrk / malica za šolo mleko (mleko in laktoza), koruzni kosmiči, jabolko, V: (1. - 3. sk)pšenični zdrob na mleku s čokoladnim posipom (mleko in laktoza, gluten,sojin licitin, oreščki)
kosilo svinjski zrezek v omaki (gluten), kus kus (gluten), solata
popoldanska malica banana

Torek

zajtrk/malica za šolo

Š:sendvič z žemljo, V:črn kruh (gluten), piščančja prsa v ovoju, sir (mleko in laktoza), hibiskusov čaj, kivi

kosilo ješprenj brez mesa z zelenjavo (gluten),  vanilijev puding (mleko in laktoza)
popoldanska malica ananas

Sreda

ŠS:paprika

zajtrk / malica za šolo domač kruh iz krušne peči (gluten), Š: telečja hrenovka gorčica (gorčica), kečap, V:smetanov namaz (mleko in laktoza), paprika, sadni čaj, hruška
kosilo piščančji paprikaš (gluten), široki rezanci (jajca, gluten), solata
popoldanska malica pomaranča

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

eko pirin kruh, stoletni kruh (gluten), tunin namaz (mleko, laktoza), sadni čaj, mandarina

kosilo

zelenjavna juha, krompirjeva musaka (gluten, mleko in laktoza,***jajca), zeljna solata s fižolom
popoldanska malica  jabolko

Petek

zajtrk/malica za šolo

krof (gluten, mleko in laktoza), bela kava (mleko, laktoza, gluten), sadje

kosilo

prežganka z jajčko (gluten, ***jajca), puranji dunajski zrezek (gluten, ***jajca), krompirjeva solata, V: slan krompir
popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje. Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine in sadja. V šoli sta otrokom na voljo ves čas voda in kruh.

Legenda:

Š - šola

V - vrtec

ŠSH - šolska shema samo za šolo

* - polnozrnato živilo

** - lokalno pridelano živilo

*** - eko živilo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

URNIK KOSILA

Čas kosila je od 11.50 do 13.50.

CENE ŠOLSKE PREHRANE

Vrsta prehrane

Cena prehrane

Zajtrk od 1. do 9. razreda

0,40 EUR

Malica od 1. do 9. razreda

0,80 EUR

Popoldanska malica

0,32 EUR

Kosilo od 1. do 4. razreda

2,04 EUR

Kosilo od 5. do 9. razreda

2,30 EUR

Kosilo za iznos

3,91 EUR

Pridružujemo si pravico do spremembe cene šolske prehrane, če bo med šolskim letom prišlo do povišanja rasti cen življenjskih stroškov.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik