Program dela z nadarjenimi učenci

V šolskem letu 2017/2018 bodo imeli nadarjeni učenci možnost nadgraditi svoje znanje in uresničevati interese na družboslovnem, likovnem, literarnem, matematično-naravoslovnem področju in področju tujih jezikov. Vključili se bodo lahko v debatni klub in si širili znanje ter se naučili kritično razmišljati.

Spodbujamo in razvijamo tutorstvo, kjer nadarjeni učenci nudijo učno pomoč drugim učencem, jim svetujejo, pomagajo pri reševanju težav in tako krepijo med vrstniške vezi. Delo z nadarjenimi bomo obogatili tudi s strokovno ekskurzijo.

Nadarjene učence spodbujamo k:

- sodelovanju na tekmovanjih,

- sodelovanju na natečajih in v raziskovalnih nalogah,

- vključevanju v debatni krožek in pripravi na debatna tekmovanja,

- vključevanju v projekt eTwinning,

- pripravi in izvedbi učnih ur za sošolce in mlajše učence pod nadzorom učitelja-mentorja.

Mentorji za delo z nadarjenimi učenci so:

Joža Jeran, Nevenka Tratar, Igor Turičnik, Andreja Mitič Štirn, Jožef Hiršelj in Neža Božič.