Jedilnik šole in vrtca

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

zajtrk / malica za šolo mlečni močnik s čokolado (laktoza,***jajca, gluten, oreščki), jabolko

***telečji ragu z zelenjavo (gluten), kus kus (gluten), zelena solata

popoldanska malica kivi

Torek

polnozrnat kruh (gluten), ego tekoči jogurt (laktoza), banana
kosilo goveja juha z rezanci (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zeljna solata
popoldanska malica grozdje

Sreda

ŠS:jabolka

zajtrk/malica za šolo

domač kruh iz krušne peči (gluten), Š: kuhana telečja hrenovka, kečap, gorčica(gorčično seme),V:kuhan pršut, rezine paprike, sadni čaj, kaki

kosilo

brokolijeva juha, narastek iz prosene kaše z mletim mesom in zelenjavo(,***jajca, laktoza), solata
popoldanska malica pomaranča

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

***pirin polnozrnat kruh, koruzni kruh (gluten), mesno-zelenjavni namaz (***jajca, gorčično seme), 100 % sok, mandarina

kosilo

puranje meso po kitajsko (gluten,soja), bel riž, zelena solata in radič s krompirjem
popoldanska malica hruška

Petek

zajtrk/malica za šolo

maslen čokoladni rogljič (gluten, jajca, laktoza), kakav (laktoza, oreščki), sadje (jedilnik po izboru 6.b)

kosilo

porova juha, svedrčki z zelenjavno omako in parmezanom (gluten, jajca, laktoza), solatni bife

popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje.

Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine: v šoli sta vsem otrokom ves čas na voljo voda in kruh. V enoti vrtca so vsem otrokom ves čas na voljo voda, naravna limonada ali nesladkan čaj in sadje.

Legenda:

Š: šola

V: vrtec

SŠSZ: shema šolskega sadja in zelenjave samo za šolo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

* polnozrnato živilo

** lokalno pridelano živilo

*** eko živilo

CENIK PREHRANE

OBROK CENA
zajtrk 0,40 EUR
malica 0,80 EUR

kosilo:

• 1. - 4. razred
  • 5. - 9. razred
  • zunanji odjemalci

2,04 EUR

2,30 EUR

3,91 EUR

popoldanska malica 0,32 EUR

OBVESTILO O OZNAČEVANJU ALERGENOV NA ŽIVILIH

ODJAVA PREHRANE

Spoštovani starši,

prosimo vas, da v primeru odsotnosti vašega otroka, odjavite prehrano do 8. ure zjutraj SAMO:

- po telefonu v šolsko kuhinjo: 03 56 80 108,

V primeru, da prehrane ne odjavite, vam jo bomo zaračunali.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik