Jedilnik šole in vrtca

Ponedeljek

ŠS: jabolka

zajtrk/malica za šolo

viki krema (laktoza, oreščki),  graham kruh (pšenični gluten), planinski čaj z limono, pomaranča

kosilo

segedin (pšenični gluten), koruzna polenta, Š: sadno žitna rezina (laktoza, oreščki, gluten), V: napolitanke (oreščki, laktoza, gluten)

popoldanska malica sadni jogurt (laktoza)

Torek

zajtrk/malica za šolo

eko pirin zdrob na mleku s čokolado (pirin gluten, laktoza, oreščki), banana
kosilo korenčkova juha (pšenični gluten, ***jajca),  rižota s piščančjim mesom, zeljna solata s čičiriko
popoldanska malica mandarina

Sreda

domač kruh (pšenični gluten), skutin namaz (laktoza), sadni čaj, hruška

kosilo

kolerabična juha, pečenka, mlinci (pšenični gluten, jajca), solata
popoldanska malica kivi

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

ovsen kruh (pšenični gluten), eko pirin kruh (pšenični in pirin gluten), puranja prsa v ovoju, sir, 100 % sok, klementina

kosilo

Š:špageti, V:makaroni (pšenični gluten, jajca), bolonjska omaka, radič s krompirjem

popoldanska malica jabolka

Petek

zajtrk/malica za šolo

sirova štručka ( pšenični gluten, laktoza), Š: sadni čaj z limono, V: mleko (laktoza)

kosilo ješprenj brez mesa (pšenični gluten), pirino pecivo s pudingom (laktoza, pšenični in pirin gluten, ***jajca)
popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje.

Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine: v šoli sta vsem otrokom ves čas na voljo voda in kruh. V enoti vrtca so vsem otrokom ves čas na voljo voda, naravna limonada ali nesladkan čaj in sadje.

Legenda:

Š: šola

V: vrtec

SŠSZ: shema šolskega sadja in zelenjave samo za šolo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

* polnozrnato živilo

** lokalno pridelano živilo