Jedilnik šole in vrtca

Ponedeljek

ŠS:jagode

zajtrk/malica za šolo

rogljiček z lešnikovim nadevom (laktoza, pšenični gluten,jajca), sadni čaj z limono, jabolko V:jagode, mleko (laktoza)

kosilo zelenjavna juha, krompirjeva musaka (laktoza, ***jajca), zelena solata s koruzo
popoldanska malica  pomaranča

Torek

zajtrk/malica za šolo

ržen kruh (pšenični in ržen gluten), marelice, 100 % sok Š: telečja hrenovka, kečap, gorčica (gorčično seme), V:kocke sira
kosilo  bučke v omaki (gluten), pire krompir (laktoza), sojin polpet (soja, pšenični gluten)
popoldanska malica melona

Sreda

zajtrk/malica za šolo

domač polbel kruh iz krušne peči (pšenični gluten), sirni namaz (laktoza),sadni čaj z limono, breskve, listi zelene solate

kosilo

kunčja obara z vodnimi žličniki (pšenični gluten, ***jajca), krof (laktoza, jajca, pšenični gluten), 100 % sok
popoldanska malica hruške

Četrtek

ŠS:češnje

zajtrk/malica za šolo

eko pirin kruh, polbel kruh (pšenični in pirin gluten), domač jogurt s sadnimi kašami (laktoza), banana

kosilo

puranji zrezek v čebulni omaki (pšenični gluten), kus kus ( pšenični gluten), solatni bife
popoldanska malica lubenica

Petek

zajtrk/malica za šolo

mešano sadje, ovsen (pšenični in ovsen gluten), mlečno-čokoladni namaz (laktoza, oreščki), planinski čaj

kosilo grahova juha, makaronovo meso (pšenični gluten, jajca), solata
popoldanska malica  sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje.

Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine: v šoli sta vsem otrokom ves čas na voljo voda in kruh. V enoti vrtca so vsem otrokom ves čas na voljo voda, naravna limonada ali nesladkan čaj in sadje.

Legenda:

Š: šola

V: vrtec

SŠSZ: shema šolskega sadja in zelenjave samo za šolo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

* polnozrnato živilo

** lokalno pridelano živilo

*** eko živilo

CENIK PREHRANE

OBROK CENA
zajtrk 0,40 EUR
malica 0,80 EUR

kosilo:

• 1. - 4. razred
  • 5. - 9. razred
  • zunanji odjemalci

2,04 EUR

2,30 EUR

3,91 EUR

popoldanska malica 0,32 EUR

OBVESTILO O OZNAČEVANJU ALERGENOV NA ŽIVILIH

ODJAVA PREHRANE

Spoštovani starši,

prosimo vas, da v primeru odsotnosti vašega otroka, odjavite prehrano do 8. ure zjutraj SAMO:

- po telefonu v šolsko kuhinjo: 03 56 80 108,

V primeru, da prehrane ne odjavite, vam jo bomo zaračunali.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik