Jedilnik šole in vrtca

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

zajtrk / malica za šolo navadni rogljič z marmelado, Š: pomarančni sok, V: mleko (mleko in laktoza), jabolko (jedilnik po izboru 3.a)
kosilo telečji paprikaš (gluten), kus kus (gluten, ), solata
popoldanska malica banana

Torek

ŠS: kislo zelje

zajtrk/malica za šolo

domač tunin namaz (mleko in laktoza), koruzni kruh, planinski čaj z limono, kaki,V: kislo zelje
kosilo svinjska obara z vodnimi žličniki (gluten, ***jajca), lešnikovo pecivo (gluten, jajca, oreščki), 100 % sok
popoldanska malica grozdje

Sreda

zajtrk / malica za šolo domač kruh iz krušne peči (gluten), smetanov namaz z zelišči (mleko in laktoza), sadni čaj, mandarina, listi zelene solate
kosilo porova juha, krompirjeva musaka (***jajca, mleko in laktoza), solata
popoldanska malica kivi

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

ovsen kruh, eko pirin polnozrnat kruh (gluten), kuhan pršut, rezina sira, 100 % sok, hruška

kosilo

goveji rezanci v zelenjavni omaki, kruhova rezina (gluten,***jajca, mleko in laktoza), mešana solata
popoldanska malica ringlo

Petek

zajtrk/malica za šolo

evrokrem (gluten, mleko in laktoza, oreščki, sojin licitin), polbel kruh (gluten), sadni čaj, sadje

kosilo

zelenjavna juha, puranji dunajski zrezek (gluten,***jajca), krompirjeva solata, V: slan krompir (jedilnik po izboru 3.a)
popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje. Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine in sadja. V šoli sta otrokom na voljo ves čas voda in kruh.

Legenda:

Š - šola

V - vrtec

ŠSH - šolska shema samo za šolo

* - polnozrnato živilo

** - lokalno pridelano živilo

*** - eko živilo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

URNIK KOSILA

Čas kosila je od 11.50 do 13.50.

CENE ŠOLSKE PREHRANE

Vrsta prehrane

Cena prehrane

Zajtrk od 1. do 9. razreda

0,40 EUR

Malica od 1. do 9. razreda

0,80 EUR

Popoldanska malica

0,32 EUR

Kosilo od 1. do 4. razreda

2,04 EUR

Kosilo od 5. do 9. razreda

2,30 EUR

Kosilo za iznos

3,91 EUR

Pridružujemo si pravico do spremembe cene šolske prehrane, če bo med šolskim letom prišlo do povišanja rasti cen življenjskih stroškov.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik