Jedilnik šole in vrtca

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

zajtrk/malica za šolo črn kruh (gluten ),kisla smetana (laktoza),marmelada, planinski čaj, jabolko
kosilo

grahova kremna juha s kruhovimi kockami (gluten), rižev narastek (laktoza,*** jajca), sadna čežana

ringlo

Torek

zajtrk/malica za šolo

čokoladni maslen rogljič (gluten, laktoza, jajca,oreščki), benko (laktoza, oreščki), banana (jedilnik po izboru 8.b)
kosilo puranji zrezek v smetanovi omaki (gluten, laktoza), peresniki (gluten, jajca), solata
popoldanska malica grozdje

Sreda

zajtrk/malica za šolo

domač kruh iz krušne peči (gluten), domač jogurt s sadnimi kašami  (laktoza), kaki

kosilo

goveja juha z rezanci (jed po izboru 8.b), kuhana govedina, kremna špinača (gluten, laktoza),pire krompir (laktoza)
popoldanska malica hruška

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

eko pirin polnozrnat kruh, ovsen kruh (gluten), puranja prsa v ovoju, sir, kislo zelje, mandarina, sadni čaj

kosilo

splavarski golaž (gluten), lešnikovo pecivo (gluten, ***jajca, oreščki), 100 % sok
popoldanska malica jabolka

Petek

polbel kruh (gluten), mesno-zelenjavni namaz (jajca), 100 % sok, sadje
kosilo

paprikaš iz svinjine (gluten,***jajca), koruzna polenta, Š:sadno- žitna rezina, V:napolitanke (jajca, gluten, oreščki, laktoza)

popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje.

Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine: v šoli sta vsem otrokom ves čas na voljo voda in kruh. V enoti vrtca so vsem otrokom ves čas na voljo voda, naravna limonada ali nesladkan čaj in sadje.

Legenda:

Š: šola

V: vrtec

SŠSZ: shema šolskega sadja in zelenjave samo za šolo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

* polnozrnato živilo

** lokalno pridelano živilo

*** eko živilo

CENIK PREHRANE

OBROK CENA
zajtrk 0,40 EUR
malica 0,80 EUR

kosilo:

• 1. - 4. razred
  • 5. - 9. razred
  • zunanji odjemalci

2,04 EUR

2,30 EUR

3,91 EUR

popoldanska malica 0,32 EUR

OBVESTILO O OZNAČEVANJU ALERGENOV NA ŽIVILIH

ODJAVA PREHRANE

Spoštovani starši,

prosimo vas, da v primeru odsotnosti vašega otroka, odjavite prehrano do 8. ure zjutraj SAMO:

- po telefonu v šolsko kuhinjo: 03 56 80 108,

V primeru, da prehrane ne odjavite, vam jo bomo zaračunali.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik