Jedilnik

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

zajtrk / malica za šolo mlečni močnik s čokoladnim posipom (gluten, laktoza, ***jajca, sojin licitin), jabolka
kosilo

zrezek iz lax kareja v gorčični omaki (gluten, gorčično seme),kus kus s papriko (gluten), zelena solata z lečo

popoldanska malica hruška

Torek

grški jogurt (mleko in laktoza), sezamova bombeta (gluten), banana
kosilo goveja juha z ribano kašo (gluten, jajca), kuhana govedina, pražen krompir, zeljna solata,jabolčni hren (mleko in laktoza, ***jajca)
popoldanska malica mandarina

Sreda

ŠS: jabolka

zajtrk / malica za šolo bio polbel kruh (gluten), ribji namaz (mleko in laktoza, jajca), sadni čaj, hruška
kosilo ohrovtova juha s krompirjem, narastek iz širokih rezancev s skuto in jabolki  (gluten, mleko in laktoza, ***jajca),mešan kompot
popoldanska malica Š: bio ovsena štručka s sirom (gluten), V:ananas

Četrtek

zajtrk/malica za šolo

eko pirin kruh, graham kruh (gluten), puranja šunka v ovitku, sir, paprika, naravna limonada, melona

kosilo

Š:pašta fižol s kranjsko  klobaso, V: pašta fižol z govedino (gluten, jajca), orehovo pecivo (gluten, ***jajca, oreščki)
popoldanska malica jabolka

Petek

ovsen kruh (gluten), meden namaz (laktoza), sadni čaj, sadje

kosilo

puranje meso po kitajsko (gluten, soja in sojin proizvod), bel riž, solata
popoldanska malica sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje. Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine in sadja. V šoli sta otrokom na voljo ves čas voda in kruh.

Legenda:

Š - šola

V - vrtec

ŠSH - šolska shema samo za šolo

* - polnozrnato živilo

** - lokalno pridelano živilo

*** - eko živilo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

URNIK KOSILA

Čas kosila je od 11.50 do 13.50.

CENE ŠOLSKE PREHRANE

Vrsta prehrane

Cena prehrane

Zajtrk od 1. do 9. razreda

0,40 EUR

Malica od 1. do 9. razreda

0,80 EUR

Popoldanska malica

0,32 EUR

Kosilo od 1. do 4. razreda

2,04 EUR

Kosilo od 5. do 9. razreda

2,30 EUR

Kosilo za iznos

3,91 EUR

Pridružujemo si pravico do spremembe cene šolske prehrane, če bo med šolskim letom prišlo do povišanja rasti cen življenjskih stroškov.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik