Jedilnik šole in vrtca

DAN V TEDNU

OBROK

Ponedeljek

kosilo brokolijeva juha, rižota z mesom, bučkami in korenjem, zelena solata s koruzo
popoldanska malica slive

Torek

zajtrk / malica

francoski rogljič s čokolado (laktoza, gluten, jajca, oreščki), praznični čaj, banana

kosilo zelenjavna kremna juha, lazanja z mesom (gluten, laktoza), radič s krompirjem
popoldanska malica melona, Š: polnozrnat kruh (gluten)

Sreda

zajtrk / malica polbeli kruh (gluten), maslo (laktoza), med, sadni čaj, slive
kosilo ocvrt puranji  zrezek (***jajca, gluten), pire krompir (laktoza), zelje v solati s fižolom
popoldanska malica lubenica

Četrtek

zajtrk / malica

sirova štručka (gluten), jabolko, V: mleko (laktoza)

kosilo

piščančja obara z zdrobovimi žličniki (gluten,***jajca), 100 % sok, Š: sadno žitna rezina (laktoza, gluten, oreščki), V: napolitanke (gluten, laktoza, oreščki, sojin lecitin)
popoldanska malica V: sadje, Š: grisini (gluten)

Petek

ŠS: nektarina

ovsen kruh (gluten), pašteta Argeta, planinski  čaj, kisle kumarice, V:sadje

kosilo

zelenjavna enolončnica s čičeriko (gluten), marelični cmoki s posipom (gluten, jajca, laktoza), 100 % sok
popoldanska malica  sadje

Spoštovani, včasih lahko pride do sprememb jedilnika, zaradi objektivnih razlogov. Prosimo in se vam zahvaljujemo za razumevanje. Vsem otrokom dnevno zagotavljamo dovolj tekočine in sadja. V šoli sta otrokom na voljo ves čas voda in kruh.

Legenda:

Š - šola

V - vrtec

ŠSH - šolska shema samo za šolo

* - polnozrnato živilo

** - lokalno pridelano živilo

*** - eko živilo

Z modro barvo so na jedilniku označeni alergeni. Vse vrste kruha vsebujejo gluten.

URNIK KOSILA

Čas kosila je od 11.50 do 13.50.

CENE ŠOLSKE PREHRANE

Vrsta prehrane

Cena prehrane

Zajtrk od 1. do 9. razreda

0,40 EUR

Malica od 1. do 9. razreda

0,90 EUR

Popoldanska malica

0,32 EUR

Kosilo od 1. do 4. razreda

2,04 EUR

Kosilo od 5. do 9. razreda

2,30 EUR

Kosilo za iznos

3,91 EUR

Pridružujemo si pravico do spremembe cene šolske prehrane, če bo med šolskim letom prišlo do povišanja rasti cen življenjskih stroškov.

Vodja prehrane: Marinka Oblak Železnik