Nogometni OPB turnir

V torek, 21. 3. 2023, smo v šolski telovadnici izvedli prvi dan OPB nogometnega turnirja. Na prvi tekmi sta se pomerila oddelka podaljšanega bivanja 2. a in 2. b. Rezultat je bil 3 : 1, za učence 2. b.

Druga tekma, je potekala med učenci 1. a razreda, ki se je končala z rezultatom 4 : 3.

Vsako tekmo smo pričeli s poslušanjem slovenske himne. Učitelj športne vzgoje je prevzel sodniško funkcijo in spodbujal igralce k pošteni igri. Tekma je traja dva polčasa po deset minut. Po končani igri je sledilo rokovanje ekip in razglasitev zmagovalcev. Preostali učenci so kulturno navijali in spodbujali svoje sošolce.

Sodnik je pohvalil igro in borbenost vseh ekip.

V torek, 28. 3. 2023, se je ponovno odvijal nogometni OPB turnir. Vzdušje je bilo naravnost fantastično.

Zelo so se potrudili navijači med samimi tekmami. Še posebej so pohvaljeni učenci 3., 4. in 5. razreda (igralci in navijači). Ob teh tekmah se je res zdelo, kot, da smo na finalu “svetovnega prvenstva” – vsaj po vzdušju v dvorani sodeč. Dvorana je bila po dolgem času spet polna smeha, navijanja in dobre volje.

Ta nogometni turnir je zopet povezal učence naše šole. Ne samo tiste, ki so igrali – tudi tiste, ki so gledali, navijali.