Področni podprvaki

V sredo, 29. maja 2024, je bilo v Radečah in Sevnici organizirano področno prvenstvo v nogometu za mlajše učence. Udeležili so se ga tudi učenci osnovne šole Marjana Nemca Radeče in sicer je šolo zastopalo 12 nadobudnih nogometašev.

V skupinskem delu, ki je potekal v Radečah so naši učenci zmagali vse tri tekme in sicer:

1. OŠ Radeče : OŠ Leskovec (1:0)
  2. OŠ Radeče : OŠ Artiče (1:0)
  3. OŠ Radeče : OŠ Boštanj (2:1)

Takšen izkupiček nam je prinesel 1. mesto v skupini in tako borbo v finalu za področnega prvaka. Finale se je igralo v Sevnici proti domačinom iz OŠ Sevnica. Tekmo so bolje začeli gosti in po našem nesrečnem avtogolu kmalu prevzeli vodstvo. Po lepi akciji Tima Ribiča in Žige Groznika smo kmalu uspeli izenačiti. V prvem polčasu smo nato videli še 3 gole: dva so zadeli Sevničani, enega pa naši učenci. V drugem polčasu so pobudo prevzeli gostitelji in povedli s 4:2. To je bil tudi končni rezultat tekme. Po koncu tekme so naši učenci športno čestitali nogometašem iz OŠ Sevnica za zasluženo zmago.

Čestitamo vsem našim nogometašem za lepo in borbeno igro.